Blog roku 2005

Archiwum miesięczne

 

 

29 sierpnia 2014 roku o 17:30 stanę w grupie ok. 2300 biegaczy dzielących ten sam sen starannie przygotowywany przez wiele miesięcy. Pomimo niesamowitej trudności, bedziemy spokojni  dzięki pomocy oferowanej przez 2000 wolontariuszy, którzy w duchu przyjaźni są gotowi do udziału w tej samej przygodzie.
To przygoda ale i wyzwanie na miarę marzeń.
Pobiegniemy  ramię w ramię z Aiguille de Bionnassay i przekroczymy Col du Bonhomme przy świetle księżyca. O wschodzie słońca, miniemy Col de la Seigne zbiegając do Włoch obok magicznych Val Veni, Noire du PEUTEREY i lodowców schodzących z Mont Blanc. Później dotrzemy do Val Ferret, strzeżonej przez Dent du Géant i Grandes Jorasses, zanim w końcu znajdziemy się w Szwajcarii by rozkoszować się w pięknie chronionego krajobrazu.
Musimy pogodzić się ze zmęczeniem, przezwyciężyć nasze lęki i niepokoje. Niektórzy z nas przesuną granice swoich możliwości do ekstremum, a mimo to będą musieli przerwać wyścig by zachować zdrowie i nadzieję, że uda się następnym razem. Będą nagradzani za to co osiągnęli, a ich nazwiska zostaną odnotowane w kronikach  wyścigu.
Pozostali będą wspinać się wśród  bydła na Les Tseppes. Następnie, z Aiguille Verte przed sobą, przez płaskowyż Drus z widokiem na majestatyczny Mont Blanc, będą nurkować w dół w kierunku linii mety w sercu Chamonix.
Zasadą wyścigu jest pół-samowystarczalność. W dziesięciu punktach będą dostarczane napoje i / lub żywność.
Główne trudności: wysokie przełęcze (Col de Voza, Col du Bonhomme, Col de la Seigne, wielki kol Ferret) oraz grzbiet Mont Favre, w Bertone Refuge, pastwiska z bydłem Tseppes i Tete au vent.

Wyjazd sponsorowany jest przez MOTIP DUPLI właściela marki: COLOR MARK i DISTEIN. Sprzętowo bardzo pomógł mi GOPR Zarząd Główny i Grupa Bieszczadzka GOPR.

 

 

Zdjęcia wykonałem w 2012 roku przed startem w CCC (100 km z Courmayor do Chamonix).

 

Istotne informacje:

  • Start 29.08.2014 godz. 17:30 Chamonix
  • Dystans 168km 
  • Przewyższenie +9600m /-9600m
    Do pokonania 10 przełęczy w tym >2500 m.
  • Limit czasu 46h
  • Meta w Chamonix 31.08 w nocy (oby) lub w dzień najpóźniej o 15:30 (zamknięcie trasy).

 

Poglądowa mapa z limitami na punktach kontrolnych.

 

 Profil trasy

 

Użyteczne linki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...zawsze będę kochał...

...w słońce i w deszcz...

...w pogodę i niepogodę...

...

 Tatry, szlak na Rysy z Popradzkiego Plesa