Blog roku 2005

Archiwum miesięczne

…którego nazwa dobrze się kojarzy (przeważnie dorosłym) :D

P.S.
Ponieważ wszyscy omijają to zdjęcie, do którego się bardzo przyłożyłem donoszę, że nazwa jest zupełnie przyzwoita i tożsama z nazwą bardzo popularnego napoju.
Może by tak mały konkursik, kto pierwszy zgadnie?
…wiem, wiem, ja też nie lubię konkursików…

P.S2.

Nie wiedziałem, że to takie trudne, przepraszam… chyba jednak kwiatek nie wszędzie jest tak pospolity. Może będzie łatwiej gdy podpowiem, że pierwsza cześć nazwy to marka popularnego piwa, a druga brzmi „gruczołowaty”.

 
 w rymanowskim lesie [tapeta 1024x768]

 

 … normalnie, jak co dzień …

 
To samo miejsce kilka tygodni wcześniej… Też kolorowane?

Przecież każdy las który jest daleko jest niebieski. Teleobiektyw skraca perspektywę, a powietrze jest… niebieskie. Dlatego niebo jest niebieskie. Wszystko co jest odległe jest niebieskie. Wystarczy wejść na byle górkę by się przekonać na własne oczy.

 

…wielokrotnie wędrował po tych górach. Bardzo je kochał. Odwiedził pieszo większość miejsc, które tu pokazuję. W czasie wizyty w Dukli i Krośnie
w 1997r. przeleciał śmigłowcem nad Bieszczadami. Bardzo chciał wylądować na Tarnicy, ale czas nie pozwolił. Pożegnał się z Połoninami patrząc na nie z góry.
Z pewnością i te widoki dodawały Mu sił. Może pamiętając o Nim podczas wędrówek szlakami, podczas podziwiania przyrody i krajobrazu - zobaczymy więcej, przeżyjemy bardziej, głębiej…
W wielu miejscach możemy odnaleźć pamiątki Jego wizyt – m. in. Krzyż na Tarnicy, który tu pokazywałem [styczeń 2005].
Na zdjęciu kapliczka upamiętniająca wizytę Karola Wojtyły w Rymanowie Zdroju
w 1964 roku.